Foregående
Næste
Favorit
Kurv
Kurv (0)
Shop Spring Deals
Great Deal

Sisley Sisley Phyto-Teint Ultra Eclat 6W Chesnut

675 kr
675 kr Vejl. pris
Fri fragt over 399 kr Autoriseret forhandler

Mærket "Great Deal" betyder, at du som kunde kan være sikker på at få en fair pris. Great Deal er nøje udvalgte produkter, som vi løbende sammenligner med autoriserede forhandlere for at kunne tilbyde de mest attraktive priser.

Phyto-Teint Ultra Eclat, en lysspredende, oliefri flydende foundation.

Huden fremstår øjeblikkeligt langt mere fejlfri takket være en forbedret udviskende effekt. Skønhedsfejl skjules, hudens konsistens udviskes, huden fremstår mat, og dens glød træder frem.

Et mineralkompleks forbedrer gradvist hudens naturlige glød dag for dag.

På overfladen: Ekstrakt af boghvedefrø bevarer hudens strålende glød ved at danne et skjold mod forurening*. Og endelig tilfører ekstrakt af katost og gardeniablomst fugt, som får huden til at føles behagelig og frisk.

Den lette og holdbare konsistens, der er nem at tone ud, giver en meget naturlig, fløjlsblød finish og en middel dækning, der kan justeres efter behov.

Oliefri.

Der findes 14 naturlige og ultra-strålende nuancer til alle hudtoner fra helt lys til mørk hud.

* ex vivo-test

Læs mereLæs mindre
Konsistens: Flydende
Størrelse: 30 ml
Information
Brug
Ingredienser
Artnr: B061236
Fra vores Magazine
Andre købte også
Gave
Cacao Intense Autumn Red
235 kr
Anastasia Beverly Hills
153 kr Vejl. pris 235 kr (-35%)
Selling fast
240 kr Vejl. pris 325 kr (-26%)
Great Deal
250ml 500ml
Dermalogica
100 kr Vejl. pris 125 kr (-20%)
Gave
100ml 1000ml
Maria Nila
105 kr
Great Deal
Gave
Selling fast
500ml 300ml
152 kr Vejl. pris 218 kr (-30%)
Luk
>