Foregående
Næste
Favorit
Kurv
Kurv (0)
Opdag nye hudplejefavoritter – lige nu op til 25 %
Great Deal

CLEAN CLEAN Reserve Skin EdP (50ml)

379 kr
597 kr Vejl. pris  (-36%)
Fri fragt over 399 kr Autoriseret forhandler

Mærket "Great Deal" betyder, at du som kunde kan være sikker på at få en fair pris. Great Deal er nøje udvalgte produkter, som vi løbende sammenligner med autoriserede forhandlere for at kunne tilbyde de mest attraktive priser.

Er du på udkig efter en signaturduft som er inspireret af en varm omfavnelse? Så er Skin EdP den duft, du har ledt efter! Cremet vanilje fra Madagaskar komplementerer den hyggelige musk med sin bløde og subtile sødme - en kombination, der skaber den perfekte hverdagsduft. Anvend Skin EdP alene eller sammen med andre CLEAN RESERVE dufte for et uimodståeligt strejf af varme og sødme.

• Blød og sensuel
• Duftfamilie: Floral Musk
• Eau de Parfum
• Vegansk

Top: Kaprifolie, bergamot, appelsinblomst
Hjerte: Vaniljeorkidé, pæon
Base: Praline, hvidt cedertræ, musk

CLEAN RESERVE kollektionen er skabt med omtanke for både mennesker og planeten; f.eks. indeholder duftene bæredygtige ingredienser, der giver tilbage til bønder og deres samfund. Skin EdP indeholder bæredygtig vanilje fra Madagaskar for at hjælpe med at støtte landbrugssamfund med genplantningsprogrammer, drikkevandsbrønde og medicinske faciliteter.
Læs mereLæs mindre
Duftfamilie: Krydrede dufte
Størrelse: 50ml
Information

Brandfarlig.

Clean Beauty Collective, 45 West 45th Street, 2nd Floor, New York, New York 10036, USA, [email protected]
Brug
Ingredienser
Artnr: B058061
Fra vores Magazine
Andre købte også
285 kr
Gave
235 kr
Anastasia Beverly Hills
161 kr Vejl. pris 235 kr (-31%)
325 kr
250ml 500ml
Dermalogica
100 kr
Gave
Maria Nila
105 kr
Luk
>